Professionaalne kodune tekstiilihooldus uuendusliku aurutehnoloogiaga

Uuringud näitavad, et 70% inimestest ei vii oma riideid keemilisse puhastusse mitte sellepärast, et need on määrdunud, vaid sellepärast, et tavalise triikrauaga pole neid lihtne triikida. Tegelikult nõuavad jakid, mantlid, ülikonnad, luksuslikud kleidid ja muud paksemast või õrnemast kangast esemed suuremat hoolt. Siiski on neid võimalik ka kodus hooldada. Selleks on vaja ainult tõhusat aurutehnoloogiat – sinu riided saavad kiiresti, loomulikult, kahjulikke kemikaale kasutamata ja kangast kahjustamata tagasi oma laitmatu vormi. Lisaks võimaldavad uusimad aurutehnoloogiad mitte ainult riideid triikida, vaid ka desinfitseerida.

Šveitsi uudsete triikimistehnoloogiate arendaja LauraStar soovitab vaadata rõivaste hooldust teistsuguse pilguga: keskkonnale ohutu, puhas ja kemikaalideta aur lubab kangast värskendada ja anda sellele soovitud kuju. Toome välja 5 soovitust, kuidas riiete eest ise hoolt kanda ning seeläbi keemilist puhastust vältida:

1. Hoolitse oma riiete eest ka siis, kui need ei ole määrdunud. Tavaliselt viime oma riided keemilisse puhastusse lootusega, et nende eest hoolitsetakse seal väga õrnalt. Kui hiljem riietele järele läheme, loodame, et meie lemmikmantel näeb välja nagu uus, kuigi olime selle juba mõnda aega hooletusse jätnud... Kogu see protsess võtab ka palju aega ja raha. Lisaks tuleb selleks minna eraldi puhastusteenusesse. Meie nõuanne: kujunda välja harjumus hoolitseda oma riiete eest mitte ainult siis, kui on kätte jõudnud aeg need pesumasinasse panna või puhastusse viia, vaid iga kord enne nende kandmist.

2. Vali looduslik desinfitseerimine. Igapäevane riiete ja kodutekstiilide eest hoolitsemine on väljakutse – tihtipeale ajavad sõnad „on aeg kardinaid puhastada" lausa külmavärinaid peale. LauraStari eesmärk on seda suhtumist muuta ja aidata sul avastada auruga triikimise nauding. Teaduslikult on tõestatud, et võimas, sertifitseeritud šveitsi aur desinfitseerib usaldusväärselt riideid ja muid kodukangaid, hävitades kemikaale kasutamata bakterid, 99,9% viirustest (ka koroonaviirus on selles nimekirjas) ning 100% tolmulestadest. Lisaks vähendab aurutriikimine kangastesse imendunud lõhnu ning sobib nii päeva- kui ka öökardinate, patjade, tekkide jms puhastamiseks.

3. Loodus - ja inimsõbralikud protsessid. Tavalises keemilises puhastuses kasutatakse riiete puhastamiseks keemilisi desinfektsioonivahendeid ja lahusteid. Need toimivad küll tõhusalt, kuid ei ole looduse, inimeste ega isegi kanga suhtes sõbralikud. Teaduslikult on tõestatud, et tetraklooretüleen, kangaste keemiliseks puhastuseks laialdaselt kasutatav sünteetiline lahusti, on tervisele ja keskkonnale kahjuliku mõjuga. Kodune kangahooldus loodusliku auruga on keskkonnasõbralik ja praktiline, võimaldab taastada tekstiili kohevuse, kergelt langemise ja esialgse välimuse.

4. Säästa raha ja aega. Kas sul pole aega keemilise puhastuse otsimiseks? Kas soovid rõivast kanda kohe praegu, mitte siis, kui keegi on selle ära puhastanud ja annab sulle teada, et võid sellele järele tulla? Või äkki ei taha sa raha raisata? Aurutehnoloogia säästab mitte ainult sinu pesumasinat (sest kaua aega riiulil seisnud riideesemete värskendamiseks ei ole enam vaja neid pesta), vaid ka raha ja aega. Aurutehnoloogia populaarsusele ei sillutanud teed mitte ainult kergesti hooldatavad kaasaegsed kangad, vaid ka tänapäeva elustiil – töötame osa nädalast ühel ja teise osa nädalast teisel pool maailma. Oma auruti võid igale poole kaasa võtta! See on sinu teenistuses kasvõi minut enne välja minemist, mitte keemilise puhastuse graafiku järgi.

5. Vali jätkusuutlikud lahendused. Kas soovid oma tarbimise ökoloogilist jalajälge vähendada? Oluline samm sel teel on rõivaste eluea pikendamine. Harvemini pestavad riided säilitavad oma kvaliteedi kauem. Lisaks näitavad pikem kandmisaeg ja aeglane mood üles austust maa ressursside ja toorainete vastu ning vähendavad ka kiirmoetööstuse tekitatud jäätmete rohkuse probleemi mõju.  Lisaks on LauraStari põhieesmärkide hulgas võidelda seadmete programmeeritava kulumise vastu ning pakkuda turule jätkusuutlikke, kauakestvaid tehnoloogiaid. Ettevõte näitab, et mõtleb öeldut tõsiselt, andes oma toodetele 10-aastase tehnilise garantii.

  

Mida saab auruga triikida ja mida mitte?

Mõned riided sobivad keemiliseks puhastuseks, teisi ei tohi aga mingil juhul keemiliselt puhastada.  Seetõttu lugege alati tekstiiltoodete etikette. Millele on auruga triikimine sobiv ja millele mitte?

Sobib:

•  Kõigile atsetaadist, siidist, viskoosist, polüestrist ja muudest õrnadest kangastest rõivastele.

•  Mantlitele, jakkidele, ülikondadele.

•  Volditud või keerukate õmblustega rõivastele.

•  Erimeetoditega töödeldud (näiteks jäikadele) kangastele.

•  Mööbliriidele, kodutekstiilile.

Ei sobi:

•  Nahast ja kunstnahast toodetele.

•  Seemisnahast toodetele.

•  Soojendava sulekihiga rõivastele.

•  Riietele, mille kangas sisaldab polüvinüülkloriidi (PVC). Nende hulgas on enamik praegu ülipopulaarseid tepitud jopesid.

•  Helmeste, litrite, tilkadega kaunistatud riietele (kaunistused võivad üles sulada).

Vaid paar minutit hügieenilise mikrodispersiooniga LauraStar auru ja sinu kleit on selga panemiseks valmis, nähes sealjuures ka välja uhiuus, otsekui see oleks äsja kauplusest ostetud. On aeg hakata triikimisrituaale nautima!

Individuaalne lähenemine

Innovatiivsed tehnoloogiad

Ostu tagastamine

Autoriseeritud partner

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, klõpsake nupul "Nõustun" või jätkake veebilehe sirvimist. Saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem teavet küpsiste kohta saate lugeda Privaatsuspoliitikast.

Tasu 3-s võrdses osas. Ilma lisakuludeta. Vaata...