Mis tolmulestadele ei meeldi?

Tolmulestad on mikroorganismid, kellele meeldib soe ja niiske keskkond. Niipea, kui temperatuur tõuseb üle 20 °C ja suhteline õhuniiskus jõuab 50%-ni, hakkavad nad paljunema. Ka talvel ei ole selles suhtes midagi rõõmustavat – tolmulestadele on soodne kütte ja ventilatsiooni puudumise kombinatsioon. Seetõttu peame nende leviku piiramiseks järgima mõningaid reegleid.

  • Peske regulaarselt voodipesu ja kodutekstiile. Keskmiselt veedame umbes 25 aastat oma elust magades. Seetõttu on magamistoa hügieeni eest hoolitsemine kriitilise tähtsusega. Ideaalne on, kui pesete voodipesu kord nädalas 60 °C vees –tolmulestad hukkuvad ainult sellistes tingimustes. Ärge unustage ka puhastada regulaarselt oma madratsit ja padjapüüre: need on lihtsalt ideaalsed kohad mikroorganismidel enda peitmiseks. Samuti on oluline hoolitseda kardinate, voodikatete ja vaipade eest. Teine sageli tähelepanuta jäetud tolmulestade lemmikkoht on plüüsist mänguasjad. Võimalusel peske neid kõrgel temperatuuril. Kui ei, siis triikige.
  • Triikige, triikige, triikige Tolmulesti leidub kõikides kangastes, kuid mitte kõiki tekstiile ei saa pesta 60°C juures. Kuid need mikroorganismid hukkuvad ainult siis, kui nad puutuvad kokku temperatuuriga üle 56 °C. Võimaluse vabaneda kodus tolmulestadest lihtsalt ja tõhusalt annab Šveitsi firma Laurastar kuiv mikrodispergeeritud auru (inglise keeles Dry Microfine Steam ehk DMS) tehnoloogia, mis hävitab ühe liigutusega  tolmulestad 100%. Laurastari seadmed, millesse on see tehnoloogia integreeritud, ei puhasta mitte ainult kanga pinda – kuiv aur jõuab ka sügavamatesse kihtidesse. Samuti on tõhusad horisontaalseks triikimiseks ja vertikaalseks aurutamiseks kohandatud seadmed. Vertikaalseks triikimiseks mõeldud aurugeneraatoritega saate kardinaid tõhusalt puhastada ka ilma neid kardinapuult maha võtmata. Aurugeneraatorid sobivad ka selliste õrnade kangaste hooldamiseks, mida ei tohi kõrgel temperatuuril pesta: linane, polüester või siid. Ärge unustage hoolitseda ka dekoratiivsete patjade, tekkide, diivanikatete eest. Muide, uuringud on näidanud, et uuenduslike triikimistehnoloogiate liidri Laurastari loodud kuiv mikrodispersne aur hävitab 5 sekundiga mitte ainult 100% tolmulestasid, vaid ka 99,9% viirustest (sh koroonaviirus) ja 99,9% bakteritest. Nii et paljudele on üllatuseks see, et triikimine on oluline mitte ainult korralikuks väljanägemiseks: nüüdsest on triikimine ka tervise ja hügieeni tagatis.
  • Õhutage kodu iga päev. Tolmulestad armastavad niiskust, seetõttu tuleks iga tuba tuulutada vähemalt 30 minutit päevas. See mitte ainult ei vähenda ruumi suhtelist õhuniiskust, vaid loob ka külma õhu šokiefekti, mis nõrgendab tolmulestasid. Samuti ei soovitata voodeid kohe pärast üles tõusmist korda teha, vaid lasta madratsitele ligi värske õhk – nii aurustub öö jooksul kogunenud niiskus kergemini.
  • Puhastage sageli puudutatavad pinnad. Sellisteks pindadeks on ukselingid, tualettruumide puutetundlikud osad (iste, loputusnupp), segistid, kaugjuhtimispuldid, telefonid, klaviatuurid jne. Samuti on soovitatav vähemalt kord kuus sisse lülitada tühi pesumasin temperatuuril 90 °C – sellega väldite viiruste ja nakkuste edasikandumist ning garanteerite seadme efektiivsuse.

Individuaalne lähenemine

Innovatiivsed tehnoloogiad

Ostu tagastamine

Autoriseeritud partner

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, klõpsake nupul "Nõustun" või jätkake veebilehe sirvimist. Saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem teavet küpsiste kohta saate lugeda Privaatsuspoliitikast.

Ainult sel kuul, 49€ ja suurema ostu puhul TASUTA KOHALETOIMETAMINE!