Tüütu põrandate puhastamine: kuidas seda lihtsamalt teha?

Põrandate puhastamine ja tolmuimejaga koristamine kuuluvad erinevate küsitluste kohaselt viie kõige ebameeldivama majapidamistöö hulka. Ja seda põhjusega – kui kodu on suurem, nõuab see sageli palju aega ja vaeva. Tänu tehnoloogia arengule saab põrandapesu aga tunduvalt lihtsustada ning seda aitab teostada innovaatiline puhastusseade Tineco.Hinnanguliselt kulub majapidamistöödele nädalas umbes 13 tundi ning põrandate puhastamine on tavaliselt kodutööde nimekirjas vähemalt igal teisel nädalal – seega võtab see märkimisväärse osa ajast. Loomulikult sõltub puhastamise sagedus elustiilist, põrandapinnast, pereliikmete arvust, lemmikloomadest või muudest harjumustest.

Kuigi põrandapesu võib võtta ka tõhusa treeninguna – tunni ajaga põletatakse umbes 100–200 kcal – on see sageli ka põhjus, miks seda tööd edasi lükatakse. „Terves maailmas tehakse seda tööd üha enam puhastusseadmetega, mis säästab mitte ainult aega, vaid ka energiat ja muudab kodutööd lihtsamaks – eriti neile, kellel on allergiad, lemmikloomad, väikesed lapsed või terviseprobleemid. Sellised lahendused koguvad populaarsust ka Eestis. Samas oleme märganud, et mõned kliendid ajavad seadmete otstarbe segi ega saa seetõttu parimat tulemust,“ lausus Tineco kaubamärgi esindaja Eglė Pocienė.Enamikes kodudes on olemas tolmuimeja, mis kogub tolmu ja tahkeid osakesi, kuid ei eemalda vedelat mustust ega pese põrandaid. Samuti on turul saadaval veefiltriga tolmuimejaid, kuid need töötavad samal põhimõttel ja koguvad ainult tolmu ega eemalda mustust. Kolmandasse kategooriasse kuuluvad üha populaarsemad pesemisseadmed, mis teevad tüütu põrandapesu erinevate moppide või lappidega tunduvalt lihtsamaks, säästes aega ja vaeva. Üks selliste pesemisseadmete eripärasid on see, et need loputavad puhastamise ajal pidevalt rulli. See tagab, et põrandat puhastatakse puhta rulliga ja et mustus korjatakse üles, mitte ei „liigutata“ lihtsalt ühest kohast teise.

Rohkem aega lemmiktegevustele Üha rohkem inimesi on hakanud hindama esmajoones mugavust. Majandustrendid osutavad samuti sellele, et otsitakse võimalusi, kuidas säästa aega ja energiat endale meelepäraste tegevuste või tööde jaoks. „Põrandapesurid on majapidamise tulevik. Tineco seadmed aitavad eemaldada nii märja kui ka kuiva, samuti raskesti puhastatava mustuse. Näiteks maha kukkunud muna koristamiseks ei ole vaja mitut erinevat seadet, kõik saab hetkega puhtaks ühe puhastusseadmega kõvadel põrandapindadel, nagu plaat, parkett, vinüül, betoon jms.

„Puhastusseadmeid kasutama hakanud inimesed on sageli üllatunud, kui palju mustust nende kodudes tegelikult on. Esmakordselt Tinecoga kodus põrandaid pestes on kliendid šokeeritud, nähes hetkega musta vedelikuga täituvat veepaaki ning üllatunud, et nad on veetnud aastaid nii mustas elamises. Pesurit kasutades saab kodu lihtsalt palju puhtamaks - tavaline põrandapesu ei eemalda tegelikult kogu mustust, uue tehnoloogiaga puhastusseadmed seevastu tuvastavad mustuse ja reguleerivad vastavalt sellele kasutatava vee kogust. Tulemuseks on hügieenilisem kodukeskkond,“ loetles Tineco esindaja seadmete eeliseid.

Oluline on märkida, et Tineco seadmetel on kahe veepaagi süsteem, nii et puhas ja kasutatud vesi on alati teineteisest eraldatud ning pole ohtu, et puhastate kodu musta veega. 

Lisaks saab nende seadmetega puhastada seinaääri nii, et kuivamisel ei jää põrandale triipe. 

Kuidas muuta põrandate puhastamine veelgi lihtsamaks?

Mis tahes majapidamistöö lihtsustamiseks tuleb seda kõigepealt teha regulaarselt – nii ei hakka mustus kogunema ja seda on tunduvalt kergem eemaldada. Nähtav mustus või tolm, kleepuvad pinnad, süvenenud allergiad või üldine värske õhu puudus eluruumides on kõik märgid sellest, et põrand ootab puhastamist.

Samuti ei tohiks jätta vahele ettevalmistusetappi: näiteks enne põrandate pesemist tuleks pinnad asjadest puhtaks teha ja põrandal vedelevad esemed ehk mänguasjad, toidukaubad, spordivarustus jne, oma kohale panna. Nii ei sega need põranda puhastamist ja töö saab kiiremini tehtud.

Väga oluline on kasutada põranda pesemisel puhtaid lappe ja neid iga kord põhjalikult pesta. Tineco komplektis on mitu puhastuse rulli, mida saab pärast pesemist vahetada või kasutada erinevate piirkondade jaoks, et tulemus jääks laitmatu. Pesemisseadmeid valides soovitame eelistada isepuhastuvaid variante – näiteks teeb osa seadmeid seda laadimisalusele asetades.

Puhastamise kvaliteedi tagamiseks on oluline kasutada puhastusvahendeid, mis sobivad mitte ainult põrandale, vaid ka kasutatavale seadmele. Parim valik on sertifitseeritud originaaltooted: nii saab põrand puhtaks ja ka toode ise kestab kauem.

 

 

 

 

 

Individuaalne lähenemine

Innovatiivsed tehnoloogiad

Ostu tagastamine

Autoriseeritud partner

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, klõpsake nupul "Nõustun" või jätkake veebilehe sirvimist. Saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem teavet küpsiste kohta saate lugeda Privaatsuspoliitikast.

Tasu 3-s võrdses osas. Ilma lisakuludeta. Vaata...