Hügieeniline, jätkusuutlik ja esteetiline kätekuivatustehnoloogia Dyson Airblade™

Me kõik puutume peaaegu iga päev kokku kätepesu ja -kuivatusega avalikes ruumides, eriti pandeemia ajal. Viimasel ajal kostub aina enam teadlaste arutelusid selle üle, kuidas on sellisel juhul kõige parem käsi kuivatada – kas kuivatusmasina või kätekuivatuspaberiga. Enamasti soovitatakse kätekuivatusmasinat kasutada üksnes siis, kui ei ole kuivatuspaberit, sest seadmetesse kogunevad bakterid ja mustus. Ent kõik saavad siiski aru, et kuivatuspaberi kasutamine võib olla parem inimesele aga see ei ole keskkonnasõbralik. Niisiis on aeg naasta kätekuivatite juurde ja vaadata ettevõte Dysoni suunas, sest nende uuendused panevad teadlaseid uuringutulemusi ümber kirjutama ja muutma järelduse järgmiseks: kätekuivatuspaberit tasub kasutada vaid siis, kui Dyson Airblade'i™ pole käe pärast.

Kiired, hügieenilised, vaiksed, energiasäästlikud ja ilusad kätekuivatid – kõlab utoopiliselt? Utoopiatega tegeleb Briti kodutehnika uuendaja Dyson, kes pakub lahendusi nii kodudesse kui ka äriruumidesse.

Ettevõtte insenerid otsustasid üle vaadata 1948. aastast saadik kasutatavate kätekuivatite tehnoloogia. Nad võtsid sihikule need avalikud ruumid, kus kraanidele ja kuivatitele langeb väga intensiivne koormus – ööpäevaringselt töötavatest tehastest ja lennujaamadest kuni ärikeskuste ja kinodeni, kus sihtrühma loendatakse mitte kümnete, vaid sadade külastajatena. Just siin ilmneb ka enim probleeme – aeglaselt töötavate kätekuivatite juures tekib järjekord, suure inimvoo tõttu paljunevad seadmetes kiiresti bakterid ja viirused, kraanikausist kuivatusmasinani marssivad inimesed teevad põranda märjaks ja seejärel poriseks, rääkimata kätepaberi haldamisega kaasnevatest raskusstest. Prügikastid on paberist pidevalt pungil, paber saab ruttu otsa, sageli kukub ühe paberi asemel välja terve posu, mainimata fakti, et niiskunud paberi edasine teekond jätkub olmejäätmete seas – kätekuivatuspaberit ei töödelda ümber, mistõttu saab sellest kiiresti prügimägi.

Kuivatushügieen ja HEPA-efekt

Veel üks lärmakate, aeglaste ja koblakate kätekuivatite suur häda on puhtusepuudus. Vähesed mõtlevad selle peale, kui oluline on, et käsi kuivataks filtreeritud õhu vool, sest isegi puhtaima hügieeniga toas leidub õhus rohkelt igasugu päritolu mikroorganisme ja mustust. Kätekuivatite Dyson Airblade™ hügieenilisus on kinnitust leidnud teaduslike uuringutega – seadmesse integreeritud HEPA-filter tagab, et kuivatatud käed on sama puhtad kui paberiga kuivatades. HEPA-filter peab kinni 99,95% mikroskoopilise suurusega osakestest (sealhulgas viiruslikku ja bakteriaalset päritolu), kindlustades, et teie hoolikalt pestud käed ei saa kuivatades uuesti mustaks.

Peale HEPA-filtri tagab Dyson Airblade'i™ tööefektiivsuse ka tehnoloogia Airblade, mis kuivatab käsi mitte küttekehaga soojendatava õhu, vaid võimsa õhuvooga. Dysoni digitaalne mootor V4 tõmbab HEPA-filtri kaudu sisse kuni 30 liitrit õhku sekundis ja puhub selle välja 0,55 mm laiuse (varieerub olenevalt mudelist) ava kaudu. Kuni 690 km/h kiirusega liikuv filtreeritud õhu vool puhub vee lihtsalt kätelt maha, kuivatades sedasi kiirelt ja hügieeniliselt. Vaid 1 KW aga tõhus digitaalne V4 mootor muudab põhjalikult kuivatuskogemust – erinevalt turu tavapärastest, aeglaselt töötavatest suurtest söeharjadega kuivatimootoritest, põhineb V4 töö digitaalsel impulsstehnoloogial. See loob tingimused, et saavutada mootori kolm korda suurem pöörlemiskiirus ja tagada maksimaalne kuivatuskiirus. Olenevalt mudelist kuivatab Dyson Airblade™ käed 10–14 sekundiga, samas kui kuivatus teiste saadaval seadmetega kestab kuni 30 sekundit. Küllap on nii mõnigi kätekuivatusest keset toimingut lootusetult loobunud ja tualetist märgade kätega välja jalutanud. Ent tasub kõrva taha panna: uuringutega on kindlaks tehtud, et pindade katsumisel niiskete kätega kanname edasi kuni 1000 korda rohkem baktereid kui kuivade kätega.

 

Neli alternatiivi

2006. aastal Airblade'i tehnoloogia loonud Dyson pakub täna juba nelja kätekuivatimudelit: klassikaline ja senini kiireim Dyson Airblade dB, kõige populaarsem ja ökonoomsem Dyson Airblade V, segisti ja kuivati funktsiooniga Dyson Airblade Wash+Dry ning ainulaadse disainiga kõige värskem ja energiasäästlikum Dyson Airblade 9kj. Kõiki nelja mudelit ühendab kontaktivaba töö, kuni 85% väiksem süsihappegaasi emissioon (võrreldes nii harilike kätekuivatitega kui ka kätekuivatuspaberi kasutamisega – need on ainsad Carbon Trusti sertifitseeritud kätekuivatid) ning tunduvalt madalamad käituskulud (sõltuvalt mudelist võib energiasääst olla kuni 86% aastas). Peale selle, mootori V4 kompaktsus võimaldab eksperimenteerida disaini vallas – iga uue mudeliga jõuab Dyson Airblade aina lähemale kätekuivatile kui tualeti erilise interjöörielemendi ideele. Kui esimesed mudelid Dyson Airblade dB ja Dyson Airblade V sarnanesid oma välimuse poolest veel mõneti turu analoogidele, siis uusimad Dyson Airblade Wash+Dry ja Dyson Airblade 9kj paistavad silma unikaalse kujundusega, mis lisab pesuruumile esteetilist väärtust ja säästab ruumi ehk sobib eriti hästi väikestesse ruumidesse.

Dyson Airblade Wash+Dry on eksklusiivne toode – pesu- ja kuivatusfunktsioonide kombinatsioon, mida paljud on tõenäoliselt lennujaamades juba näinud ja proovinud. Üks selle seadme olulisemaid eripärasid on kätehügieeni ala absoluutne miinimum – kätekuivatustehnoloogia Airblade™ on paigaldatud veesegisti konstruktsiooni. Niisiis kätekuivatus toimub otse kraanikausi kohal – enam ei ole vaja mööda tualettruumi ringi kõndida, kuivatit otsida ja vett põrandale tilgutada, ning bakterid ei jõua veel märgade käte nahale kinnituda. Kuivatusaeg on 14 sekundit. Tootel on ainulaadne omadus, mis hoiab ära vee seismise ning bakterite kogunemise ja paljunemise – see aktiveerib automaatselt segisti iga 24 h järel, mil 1 minuti voolav vesi puhastab torud ja kraaniala. Nõnda on tagatud seadme maksimaalne hügieenilisus. Pealegi, vesi hakkab voolama kontaktivabalt ja sekundi jooksul väljub umbes 1,2 l vett.

Koguni kuus aastat loodud erilise disainiga uusim Dyson Airblade 9kj on ettevõtte tänase päeva uhkus. 10–12 sekundit kestev kuivatus, kuivatusrežiimid ECO (650 W) ja MAX (950 W) ning seniajani kõige vaiksem töö – vaevu 77 dB ökonoomsel ja 79 dB maksimumrežiimil. Imetabaseid tulemusi on saavutatud tõhusa helisummutustehnika integreerimisel – avatud pooridega vahust ja perforeeritud plaatidest valmistatud mürasummutid tagavad vaikseima helitaseme. Roostevabast terasest korpus on loodud suure koormusega pikaajaliseks kasutuseks. Kahest kauni kollase triibuga tähistatud 0,45 mm laiusest avast puhub kiirusega 625 km/h õhuvool, mis kõrvaldab vee lühema ajaga. Curved Blade'i™ disainiga avad ei ole juhuslikult kujundatud nii, et need kataksid peopesi – õhuvoolu kontsentreerimine käekontuuridele võimaldab vältida õhu laiahaardelist ja sihitut puhumist sinna, kuhu pole vaja. Maksimumrežiimil töötava Dyson Airblade 9kj mootor teeb koguni 75 000 pööret minutis ja väljutab sekundis 23 liitrit õhku, kuivatades käed täielikult 10 sekundiga. Eriti üllatav on Dyson Airblade 9kj ökonoomsus – ökorežiimil kasutab seade ühe kuivatusega vaid 9,1 kJ energiat, tänu millele kujuneb selle aastane käitus kuni 99% odavamaks (lähtudes elektrienergia keskmisest hinnast 2018. aasta detsembris – 0,1 €/kWh) kui kätekuivatuspaberi kasutamine.

Seni on kõige populaarsem valget ja niklivärvi variatsioonides Dyson Airblade V kätekuivati. Tänu kompaktsele suurusele ja kõigest 10 cm sügavusele sobib see kätekuivatusseade iseäranis hästi väikestesse ruumidesse, just sellepärast võib seda kõige sagedamini kohata restoranide tualettruumides. Selle peamised omadused on minimalistlik disain, 12-sekundiline kuivatusaeg ja selle eelkäija Dyson Airblade dB-ga võrreldes koguni 35% vaiksem töö. Mootori propelleri ja sisedifuusori ümberehitamise ning õhu väljapuhkeavade kitsendamisega 0,8-lt 0,55 mm-le alandati helitaset ja tekkis võimalus säilitada stabiilne õhvoolu kiirus. Hõlpsalt paigaldatav tagaplaat on kohandatud seadme iseseisvaks kergeks paigalduseks ja vajaduse korral selle asukoha muutmiseks. See on Dysoni esimene kätekuivati, mis on saanud Quiet Marki sertifikaadi. Selle märgise omistas sellele ja hilisematele mudelitele Müra Vähendamise Selts, mis hindab detsibellide taset, heli kvaliteeti ja mõju ühiskonna tervisele. Kätekuivatis Dyson Airblade V (nagu ka varasemas mudelis Dyson Airblade dB) on antibakteriaalsed lisatarvikud, mis pidurdavad bakterite paljunemisprotsessi.

Dysoni esimene teos, mis avas kätekuivatustehnoloogia ajastu, kuid ei kaota ikka veel oma populaarsust – Dyson Airblade dB on koos Dyson Airblade Tapiga sertifitseeritud kasutuskõlblikuks toiduainetööstusele (HACCP Internationali sertifitseeritud). Käekontuuride järgi vormitud õhu väljapuhkeavad jaotavad efektiivselt õhuvoo ja kuivatavad käed 10 sekundiga. Organisatsioon NSF International ja RVASVT on selle maailma mastaabis hügieeniliselt ohutuks tunnistanud. Valmistatud kõvast, vastupidavast ja kauakestvast ABS-polükarbonaadist, mis peab vastu kõrgele rõhule. Sobib iseäranis kasutamiseks tualettruumides, kus käib palju inimesi. Kiirem tulemus saavutatakse korraga käelaba sise- ja väliskülgekuivatades.

Tähelepanu planeedil

Ettevõtte asutaja James Dysoni sõnul on Dysonil lihtne missioon: lahendada need probleemid, mida teised ignoreerivad. Kätekuivatusseadmete turg tekitab meie planeedile suurel hulgal probleeme. Uudsete tehnoloogiate loomisel on Dyson tähelepanu koondanud nii inimese tervisele kui ka suurte avalike ruumide efektiivsele, kiirele ja inimressursse peaaegu mittevajavale haldamisele kui ka planeedi minimaalsele mõjutamisele ja looduse säästmisele. Eesmärgiks on vähendada ressursikasutust, prügi kogust ja CO2 heidet, vähendada müra, säästa energiat ja puhastada meie kõigi keskkonda – sellest algab Dyson Airblade'i™ tehnoloogiate tõeline väär

Individuaalne lähenemine

Innovatiivsed tehnoloogiad

Ostu tagastamine

Autoriseeritud partner

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, klõpsake nupul "Nõustun" või jätkake veebilehe sirvimist. Saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem teavet küpsiste kohta saate lugeda Privaatsuspoliitikast.

Tasu 3-s võrdses osas. Ilma lisakuludeta. Vaata...